Kuldsäinas

3,00 4,00 

Säinas kasvab meie teiste kaladega võrreldes enam-vähem keskmise tempoga kuni 45cm.

Kuldsäinast peetakse ilukalana tiikides ja akvaariumides. Kala  ujub vee peal ja on hästi nähtav. Kuldsäinas toitub peamiselt veetaimedest, vetikatest ja väiksematest selgrootutest, mida nad otsivad veekogu põhjast.

Kalatranspordi tingimused.

Kirjeldus

Leuciscus idus, tuntud ka kui kuldsäinas või orf, on kalaliik, mis kuulub karpkalaliste sugukonda. Kuldsäinas on pärit Euroopast ja seda leidub peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopa veekogudes.

Kuldsäinasel on piklik ja külgsuunas veidi lamenenud keha, mis on kaetud  soomustega. Noortel isenditel võib olla kuldne toon, millest pärineb nende levinud nimi “kuldsäinas”. Kuldsäinase suurus võib varieeruda, tavaliselt jääb see vahemikku 20-40 cm, kuid mõned isendid võivad kasvada kuni 70 cm pikkuseks.

Kuldsäinas on karplaste hulgas tuntud oma kiire ujumisvõime poolest. Nad eelistavad elupaigana jõgesid, järvi ja tiike, eelistades selge veega piirkondi. Kuldsäinas toitub peamiselt veetaimedest, vetikatest ja väiksematest selgrootutest, mida nad otsivad veekogu põhjast.

Kuldsäinas on populaarne püügikala ning hinnatud ka spordikalastajate seas. Neid peetakse heaks võitluskalaks, kuna nad näitavad vastupidavust ja jõudu. Lisaks on kuldsäinasel majanduslik tähtsus, kuna neid kasvatatakse kaubanduslikult toidukaladeks.

Ökosüsteemide seisukohast mängib kuldsäinas olulist rolli, kuna nad osalevad toiduahelas, aitavad reguleerida veekogude taimestikku ja toetavad teisi liike.

Lisainfo

suurus

8-10cm, 11-13cm