Vene tuur

5,00 9,00 

Vene tuural on piklik keha kaetud viie rea luukilpidega. Ninamik suhteliselt lühike ja ümaratipuline.

Suurima pikkusena on fikseeritud 2,3 m. Nad võivad kaaluda kuni 80 kg ja isegi 120 kg, kuid keskmine kaal on olnud Volgas 12-16 kg, Aasovi meres umbes 15 kg.

Toitumine. Nooremas eas toitub vene tuur selgrootuist (kirpvähilised, harjasliimukad jm), vanemas eas limustest ja vees elavatest põhjaselgrootutest, kes suhu mahuvad.

Kalatranspordi tingimused.

Kirjeldus

Acipenser gueldenstaedtii, tuntud ka kui vene tuur on mageveekala, kes kuulub tuurlaste sugukonda. Vene tuur on pärit Ida-Euroopast ja seda leidub peamiselt Kaspia-, Musta- ja Aasovi merede valgalades.

Vene tuural on piklik keha kuju ning tal on suur ja lame suu, millel on iseloomulikud suured poised. Nende keha on kaetud luukese soomustikuga, mis annab neile kaitse ja jäikuse. Värvuselt on vene tuur tavaliselt hallikas, pruunikas või mustjas, kuid see võib varieeruda sõltuvalt elupaigast.

Vene tuur on majanduslikult oluline kala, eriti tema väärtusliku kaaviari tõttu. Vene tuurade kaaviar on tavaliselt suurem ja tumedam kui teistel tuuraliikidel.

Vene tuura populatsioonid on viimastel aastakümnetel vähenenud peamiselt ülepüügi ja elupaikade hävitamise tõttu. Selle tulemusena on võetud meetmeid nende kaitsmiseks ning kehtestatud püügipiirangud ja kaitsealad.

Lisainfo

suurus

14-16cm, 19-25cm