Tiigikalad

Tiigikalad on veekeskkonnas elavad kalaliigid, kes on tuntud oma kauni välimuse ja erksate värvide poolest. Tiigikalad on populaarsed akvaariumikalad, kuid neid võib leida ka looduses, eriti Aasia troopilistes ja subtroopilistes piirkondades.

Tiigikala nimi tuleneb nende erksatest triipudest, mis meenutavad tiigri triipe. Neid triipe võib leida erinevatel kohtadel kehal, kuid kõige sagedamini on need külgedel ja seljal. Tiigikaladel on tavaliselt ka suured ja väljaulatuvad silmad ning uimed, mis võivad olla samuti erksavärvilised.

Tiigikalade hulka kuuluvad näiteks guppid, mõõkkalad, platid ja neon-tetrad. Need kalad on populaarsed akvaariumikaladena, sest nad on suhteliselt väikesed, kergesti hooldatavad ja võivad elada erinevates veetingimustes. Samas tuleb meeles pidada, et akvaariumis on oluline tagada kaladele sobiv keskkond, mis sisaldab piisavalt hapnikku, filtreerimist ning sobivat toitu.

Looduses elavad tiigikalad tavaliselt jõgedes, ojades, järvedes ja tiikides, kus on piisavalt varjupaiku ja toitu. Tiigikalad söövad peamiselt väikeseid putukaid, vetikaid ja teisi veeorganisme ning mõned liigid võivad elada ka soolases vees.

Tiigikalade välimus ja käitumine muutuvad sõltuvalt liigist, kuid paljud neist on väga ilusad ja huvitavad kalad, keda tasub lähemalt uurida. Oluline on aga meeles pidada, et tiigikalade hooldamine nõuab teadmisi ja pühendumist ning enne kalade soetamist tuleks kindlasti teha eeltööd ning tagada kaladele sobiv elukeskkond.